fbpx
ElektromobilnośćInne miastaPolskaUsługi

Elektryczne hulajnogi Volt Scooters już w Łodzi

Pierwsza firma oferująca wypożyczanie hulajnóg elektrycznych na minuty w Łodzi, rozpoczęła dziś działalność. Volt scooters, bo o niej mowa, wyprzedziła tym samym swoich zagranicznych konkurentów Lime i Hive.

Na początek 150 jednośladów

Jak na razie informacji o usłudze Volt nie ma zbyt dużo. Pewne jest, że na początku dostępne będzie 150 pojazdów. Usługa ma działać w dobrze znany już u konkurencji sposób. Nie będzie stacji, a żeby je wypożyczyć hulajnogę trzeba będzie skorzystać z dedykowanej aplikacji.

Dostępność – tylko w centrum

Zgodnie z zapowiedziami pojazdy będzie można wypożyczać oraz oddawać w dowolnym miejscu w wyznaczonej do tego strefie w centrum miasta (ul. Piotrkowska, rejon Politechniki Łódzkiej i dworca Łódź Fabryczna). Poza wyznaczonym terenem użytkownik nie będzie w stanie zakończyć wypożyczenia.

Hulajnoga Volt
źródło: Facebook / Volt scooters

Cena – nie drogo, ale nie tanio

Cennik wygląda standardowo. Zapłacimy 2 zł za wypożyczenie pojazdu, a każda kolejna minuta kosztować nas będzie 0,50 zł. Podobną ofertę ma Hulaj w Krakowie bądź Hive czy Lime w Warszawie.

Co ciekawe hulajnogi będą mieć trzy tryby jazdy – zwykły, sportowy oraz supersportowy. Każdy z nich charakteryzuje się inną prędkością maksymalną. Od 8 km/h, przez 15 km/h i do 21 km/h w trybie supersportowym. Pojazdy w przeciwieństwie do np. Lime (dowiedz się ile można zarobić na ładowaniu hulajnóg) nie będą ładowane przez ochotników, a przez samych pracowników Volt… w akademiku i pobliskiej pizzerii.

Jak wypożyczyć hulajnogę?

Z informacji na stronie operatora wynika, że na tę chwilę usługa dostępna jest tylko na urządzenia z systemem Android – do pobrania w Google Play. Na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym szczególnym, jest jednak intuicyjna i przejrzysta. Aby wypożyczyć hulajnogę, wystarczy kilka prostych kroków.

[AKTUALIZACJA – 01.05.2019] – Aplikacja jest już dostępna w AppStore

  • Pobierz aplikację i utwórz konto
  • Zasil konto wybraną przez siebie kwotą
  • Znajdź hulajnogę za pomocą aplikacji i zeskanuj jej kod QR
  • Odepchnij się i w drogę!
Aplikacja Volt
Tagi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Back to top button
Bitnami