fbpx
ElektromobilnośćInne miastaPolskaPoznańWarszawa

PGE Nowa Energia nowym właścicielem 4mobility

PGE Nowa Energia objęła 51,47% udziałów w spółce 4Mobility i tym samym stała się jej głównym udziałowcem. Transakcja ta umożliwi Grupie PGE rozwój oferty carsharingowej opartej na wypożyczeniu samochodów elektrycznych na minuty.

Samochody elektryczne zamiast spalinowych

4Mobility to trzecia co do wielkości pod względem liczby pojazdów firma, która świadczy usługi carsharingowe. W swojej flocie posiada ponad 300 samochodów i ok. 35 tys. zarejestrowanych użytkowników. Z jej usług można skorzystać na terenie Warszawy i Poznania.

Większość samochodów, które oferuje spółka posiadają silniki spalinowe. PGE Nowa Energia zapowiada jednak, że ich priorytetem jest rozwój floty samochodów elektrycznych w tej usłudze.


Chcemy mieć znaczący udział we wzrastających rynkach, a takim bez wątpienia jest rynek usług carsharingu samochodów osobowych w Polsce. Świadomie budujemy pozycję Grupy PGE w tym obszarze, a współpraca z doświadczonym partnerem z pewnością przyczyni się do umocnienia naszej pozycji. Ponadto decyzja o przejęciu akcji 4Mobility daje nam perspektywę rozwoju usług komercyjnych związanych z elektromobilnością. Dzięki dokapitalizowaniu spółki chcemy zwiększyć flotę i wejść do nowych miast w Polsce, także tych mniejszych, które do tej pory pomijali inni usługodawcy


mówi Henryk Baranowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej

PGE Nowa Energia jest częścią Grupy Kapitałowej PGE. W marcu 2019 roku spółka uruchomiła usługę wynajmu samochodów elektrycznych dla mieszkańców Siedlec, z której skorzystać można za pomocą aplikacji PGEmobility.pl

Źródło
4mobility.plInstagramgkpge.pl
Tagi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Back to top button
Bitnami