fbpx
Inne miastaKrakówPolskaPoznańŚląskTrójmiastoWarszawaWrocław

Traficar podsumowuje 2018 rok

Dostawca carsharingu na swojej stronie przedstawił interesujące ciekawostki z podsumowania drugiego roku swojej działalności. Według sondażu ARC Rynek i Opinia, Traficar okazał się najbardziej rozpoznawalną usługą carsharingową. W aplikacji zarejestrowało się już ponad 200 tysięcy użytkowników, a ta liczba wciąż rośnie…

Traficar w liczbach

Traficar posiada już 1705 samochodów – 1600 samochodów osobowych oraz 105 samochodów dostawczych TrafiCargo. W swojej flocie ma pojazdy firmy Renault i Opel.

Mężczyźni stanowią aż 80% wszystkich użytkowników firmy. Najliczniejsza grupa wiekowa to kierowcy w przedziale 25-34 lata. Najstarsza osoba, która skorzystała z usługi wypożyczenia auta ma 91 lat! Największa ilość przejazdów przez jednego użytkownika to aż 1249. Najdłuższy przejazd to 951 km i wykonała go kobieta.

Nowe miejsca parkingowe

Firma na swojej infografice chwali się kooperacją z sieciami sklepów: IKEA, Castorama, M1 i Leroy Merlin oraz stacją Orlen. Dzięki tym współpracom użytkownicy mają dostęp do 228 specjalnych miejsc parkingowych przeznaczonych dla Traficara.

fot. traficar.pl

Akcje specjalne

Rok 2018 obfitował w liczne akcje specjalne organizowane przez Traficar. Razem ze strategicznym partnerem – marką Renault – przeprowadził akcję w której 9 elektrycznych samochodów Renault ZEO zasiliło flotę Traficara. Auta od sierpnia 2018 r. do stycznia 2019 r. były dostępne przez kilka tygodni w każdym z miast, gdzie działa usługa.

Kolejną akcją była współpraca z firmą Microsoft. W konkursie ,,Wyzwanie Traficar Forza Horizon” użytkownicy, którzy przejechali największą ilość kilometrów otrzymali nagrody. Były to kody Xbox GamePass, gry Horizon Forza i konsola.

Firma Traficar wraz z fundacją All In przeprowadziła wspólną akcję pod hasłem #niemarnuje. Zachęcała ona mieszkańców Krakowa do dzielenia się jedzeniem, które często jest kupowane w nadmiarze. Firma podkreśla, że foodsharing wpisuję się w filozofię firmy, która nie działa tylko w obszarze motoryzacji.

Plany na przyszłość…

Jak wynika z raportu DataArt ,,Transport-Sharing w Polsce” w 2019 roku, aż 86% dostawców usług transport-sharinowych deklaruje powiększenie floty, 85% chce wprowadzić do floty auta o napędach alternatywnych i prawie połowa z nich planuje wymienić auta na ich nowsze odpowiedniki.


Jako lider w branży wprowadzamy nowe warianty działania usługi. Już w tym roku wprowadziliśmy kompleksową ofertę aut na minuty dla biznesu czyli fleetsharing. Przed nami kolejne atrakcyjne projekty, o których mamy nadzieję będzie głośno już niebawem.


Konrad Karpiński, dyrektor operacyjny Traficara.

Traficar – czytaj więcej

Traficar to obecnie największy system wypożyczania samochodów na minuty w Polsce. Więcej informacji o przewoźniku znajdziesz tutaj.

Źródło
https://media.traficar.pl
Tagi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Back to top button
Bitnami